| Material | cast iron and aluminum |
| Model Number | LMU |
| Origin | Mainland China |
| OEM NO. | LMU |
| Displacement | 1.2L |
| Cylinder block | cast iron R4 |
| Block head | aluminum 16v |
| long | 40cm |
| Width | 60cm |
| high | 81cm |
| weight | 120kg |
| shelf life | 18geyue |
BUICK LMU Packing & Delivery

Purchase Instructions:
1. For countries that can support door-to-door delivery, customs formalities, and duties will be handled by us.
2. During the delivery process, we will maintain close communication with the logistics company to ensure real-time updates on the status of your shipment.
3. If you need faster transportation (e.g. air freight), please contact our customer service staff in advance, so that we can provide quotes and services.
4. We provide comprehensive after-sales service with 12-18 months warranty.
5. If you need to buy in bulk, please be sure to contact us for consultation. The customer service staff will provide favorable quotations payment methods and other information according to your needs.
6. If you encounter any problems during the use, please feel free to contact our customer service team, we will be happy to help you.

The BUICK LMU is a real car engine. Not a model.
Shanhedongli is a reliable provider that offers a wide range of products such as Auto Accessories, Auto parts, car parts, BUICK LMU, and Land Rover BUICK LMU, ensuring quality and meeting diverse customer needs.
Related products
-

Gasoline Engine G4FC 1.6L Motor For Hyundai Elantra i20 i30 Kia Auto Accesorios Hyunda
Price: Read more -

BMW N52B30 3.0L Petrol Car Engine 6 Cylinders For BMW X1 X3 X5 Z4 25i 28i 30i 1 7 Series Car Motor Auto Parts
Price: Read more -

BMW New N63B44 Engine Parts 4.4T 8 Stroke Gasoline Motor Used Automobile Engine Assembly For BMW 5 Series 6 Series X5 X6 Auto Accesorios
Price: Read more -

BMW N47D20B Engine Parts 2.0T Diesel Gasoline Motor For BMW Car Accessory Auto Accesorios
Price: Read more

