BUICK engine L2B Specifications
| Material | cast iron and aluminum |
| Origin | Mainland China |
| Displacement | 1.5L |
| Block head | aluminum 16v |
| Width | 60cm |
| weight | 120kg |
| Model Number | L2B |
| OEM NO. | L2B |
| Cylinder block | cast iron R4 |
| long | 40cm |
| high | 81cm |
| shelf life | 18geyue |

Packing & Delivery

Purchase Instructions:
1. For countries that can support door-to-door delivery, customs formalities, and duties will be handled by us.
2. During the delivery process, we will maintain close communication with the logistics company to ensure real-time updates on the status of your shipment.
3. If you need faster transportation (e.g. air freight), please contact our customer service staff in advance, so that we can provide quotes and services.
4. We provide comprehensive after-sales service with 12-18 months warranty.
5. If you need to buy in bulk, please be sure to contact us for consultation. The customer service staff will provide favorable quotations payment methods and other information according to your needs.
6. If you encounter any problems during the use, please feel free to contact our customer service team, we will be happy to help you.

The L2B machine is a real car engine. Not a model.
Shanhedongli offers all models of BUICK engines. As well as all brands of auto engines, auto parts, accessories, and hard-to-find auto parts on the market.
Related products
-

Gasoline Engine G4FC 1.6L Motor For Hyundai Elantra i20 i30 Kia Auto Accesorios Hyunda
Price: Read more -

Gasoline Motor G4ED 1.6L Engine Parts For Hyundai Coupe Elantra Kia Cerato Rio Car Accessoires
Price: Read more -

BMW N55 3.0-liter gasoline Car Engine Re-manufactured Engine for BMW Car Accessories New Model X5, X6, X3, X4, 3.0L
Price: Read more -

BMW N54B30 Petrol Engine 3.0L Motor For BMW X6 1 Series 3 Series 5 Series 7 Series Car Accesorios
Price: Read more
