The 476ZQA Car Engine was installed on: For BYD G6
| Material | aluminum |
| Origin | Mainland China |
| Displacement | 1.5T |
| Block head | aluminum 16v |
| Width | 60cm |
| weight | 120kg |
| Model Number | 476ZQA |
| OEM NO. | 476ZQA |
| Cylinder block | aluminum R4 |
| long | 40cm |
| high | 81cm |
| shelf life | 18 months |

Packing & Delivery

Purchase Instructions:
1. For countries that can support door-to-door delivery, customs formalities, and duties will be handled by us.
2. During the delivery process, we will maintain close communication with the logistics company to ensure real-time updates on the status of your shipment.
3. If you need faster transportation (e.g. air freight), please contact our customer service staff in advance, so that we can provide quotes and services.
4. We provide comprehensive after-sales service with 12-18 months warranty.
5. If you need to buy in bulk, please be sure to contact us for consultation. The customer service staff will provide favorable quotations payment methods and other information according to your needs.
6. If you encounter any problems during the use, please feel free to contact our customer service team, we will be happy to help you.

The 476ZQA car engine is a real car engine. Not a model.
FACTORY DIRECT SALES OF ENGINES & AUTO PARTS AUDI, MERCEDES, BMW, HONDA, HYUNDAI, LAND ROVER, TOYOTA, VW, etc. Piston, Valve Cover, Oil Pump, Cylinder block, and other accessories.
Related products
-

Gasoline Engine G4FC 1.6L Motor For Hyundai Elantra i20 i30 Kia Auto Accesorios Hyunda
Price: Read more -

BMW N13B16 4 Stroke Engine 1.6L Gasoline Motor Re-manufactured Engine For BMW 1 Series 3 Series Car Accessoires
Price: Read more -

BMW N62B44 Gasoline Motor 4.4L Car For BMW 5 Series 6 Series 7 Series X6 Morgan Aero 8 Auto Parts Factory Original Wholesale Engine Assy
Price: Read more -

BMW S65B40 Car Engine Parts 8 Stroke Gasoline Engine For BMW M3 Car Accesorios Factory Original Wholesale Engine Assy
Price: Read more
