BUICK engine LTD Specifications
| Material | aluminum |
| Model Number | LTD |
| Origin | Mainland China |
| OEM NO. | LTD |
| Displacement | 2.0L |
| Cylinder block | aluminum R4 |
| Block head | aluminum 16v |
| long | 40cm |
| Width | 60cm |
| high | 81cm |
| weight | 120kg |
| Warranty | 18 months |

Packing & Delivery

Purchase Instructions:
1. For countries that can support door-to-door delivery, customs formalities, and duties will be handled by us.
2. During the delivery process, we will maintain close communication with the logistics company to ensure real-time updates on the status of your shipment.
3. If you need faster transportation (e.g. air freight), please contact our customer service staff in advance, so that we can provide quotes and services.
4. We provide comprehensive after-sales service with 12-18 months warranty.
5. If you need to buy in bulk, please be sure to contact us for consultation. The customer service staff will provide favorable quotations payment methods and other information according to your needs.
6. If you encounter any problems during the use, please feel free to contact our customer service team, we will be happy to help you.

The BUICK engine LTD is a real car engine. Not a model.
Shanhedongli offers all models of BUICK engines. As well as all brands of auto engines, auto parts, accessories, and hard-to-find auto parts on the market.
Related products
-

BMW N47D20A Diesel Engine Parts 2.0T 4 Stroke Motor Re-manufactured Engines For BMW Car Accessory Auto Accesorios
Price: Read more -

BMW N62B44 Gasoline Motor 4.4L Car For BMW 5 Series 6 Series 7 Series X6 Morgan Aero 8 Auto Parts Factory Original Wholesale Engine Assy
Price: Read more -

BMW N57D30 Motor 3.0T Diesel Engines Re-manufactured Engines For BMW Series Auto Parts Car Accessoires
Price: Read more -

BMW B58B30 Gasoline Engine 3.0T Motor Used Automobile Engine Assembly For BMW Series Auto Parts Car Accesorios
Price: Read more
